57318583 - نگهبان محله، چرا و چگونه؟

نگهبان محله، چرا و چگونه؟

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، هنور به خاطر داریم کوچه‌هایی را در گوشه و کنار شهرمان که با زنجیری متصل به اتاقکی فلزی و کوچک از دیگر بخش‌های محله مجزا می‌شد، این تصور گنگ و مبهم دوران نوجوانی، همواره پرسشی واضح و بزرگ را در ذهنمان ایجاد می‌کرد که مگر چه کسی در این کوچه زندگی می‌کند که سر کوچه نگهبان گذاشته‌اند؟ در حالی که این اتاق کوچک فلزی بدون هیچ آرم یا نشان دولتی بیانگر این بوده که افراد کوچه به اهمیت امنیت محل سکونت خود و محله بیشتر توجه داشته‌اند.

اما با گسترش زندگی شهری و البته روند رو به رشد ساخت و ساز و جدا کردن برخی کوچه‌ها از دیگر بخش‌های محله با همان زنجیر و اتاقک‌های معروف، این مشکل به معضلی قانونی برای ساکنان شهر تبدیل شد، چون طبق ماده 24 قانون مدنی هیچ کسی نمی‌تواند بخشی از معابر عمومی را جدا کند و مانع ورود دیگران به آن منطقه شود.

از سوی دیگر، برخی معذوریت‌های امنیتی افراد، بخصوص قشر مرفه جامعه یا حتی افرادی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر که به خاطر وجود ناامنی، دسترسی نداشتن فوری به پلیس، خلوت و دورافتاده بودن محیط و محل، استمرار بروز سرقت یا جرائم گوناگون، نیاز به وجود نگهبانان خصوصی را افزایش می‌داد، لذا این ماجرا باید حل می‌شد و شد. نگهبان محله اکنون در دسترس شماست.

باتوجه به محدودیت قانونی در کنار محدودیت‌های توسعه نیروی انتظامی، بحث تاسیس شرکت‌های حفاظتی و امنیتی، زیر نظر این نهاد انتظامی مطرح شد و به تصویب رسید. بر این اساس، حدود 400 شرکت در تهران و 270 شرکت در دیگر استان‌ها با نظارت و مدیریت موسسه انتظام (وابسته به نیروی انتظامی) کارشان را آغاز کردند.

روش استفاده از خدمات

این در حالی است که سوال قدیمی ذهن ما به پرسشی جدید با این مضمون تبدیل شده است که اگر از اتاقک و زنجیر معروف دیگر خبری نیست، استفاده از خدمات این شرکت‌ها چطور و چگونه امکانپذیر است؟ به‌طور کلی شرکت‌های خدمات حفاظتی و امنیتی با استناد به اختیارات قانونی خود از سوی موسسه انتظام نیروی انتظامی می‌توانند غیر از اماکنی با رده امنیتی به فعالیت در دیگر اماکن پرداخته و به متقاضیان خدمات‌رسانی کنند.

با پیشرفت جوامع بشری و گذر از دوران غیرصنعتی ، مقوله امنیت از دغدغه های اصلی بشری بوده و روز به روز بر اهمیت آن اضافه می گردد ، بطوریکه بدون وجود امنیت پیشرفت و آرامش در هیچ موضوعی متصور نیست ، براین اساس در راستای برون سپاری بخشی از وظایف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در زمینه افزایش امنیت عمومی جامعه در برنامه پنج ساله چهارم توسعه مطابق آئین نامه های اجرایی ماده ۱۲۲ منجربه تاسیس مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی با مدیریت افسران واجد شرایط و کارآمد بازنشسته گردید که به همین منظور این مؤسسه نیز با کادر مجرب تاسیس گردید . از کارفرمایان محترم انتظار داریم بمنظور برقراری امنیت و آرامش در محیط تحت نظارتی خود و به تبع آن در شهر و کشور جمهوری اسلامی ایران نیازهای خود در این مقوله را از مؤسسات معتبر و کارآمد طلب نمائید . ( سرهنگ ولی اله فتحی)

موسسه حفاظتی و مراقبتی حامیان ایمن شهر

موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی حامیان ایمن شهر مجری طرح های حفاظتی ومراقبتی مجتمع های مسکونی ، تجاری و اداری را در سطح شهر تهران و حومه بر عهده گرفته و در مدت زمان کم سابقه درخشانی از خود بجای گذاشته است . این موسسه با داشتن کادری مجرب و کارآزموده از افسران پلیس ناجا تمامی اندوخته مدیریتی خود را در خدمات رسانی به متقاضیان گرامی به مرحله اجرا می گذارد.

Tehran Azadi Tower 300x201 - نگهبان محله، چرا و چگونه؟

حامیان ایمن شهر مجری طرح های حفاظتی و مراقبتی :

 • حفاظت و نگهبانی ومراقبت ازمحلات، شهرک ها، اماکن مسکونی، تجاری، باغات، ویلاها و املاک شخصی
 • حفاظت از خودروهای پارک شده درمحدوده فعالیت به منظور جلوگیری از سرقت
 • معرفی افراد مظنون به کلانتری یا پاسگاه محل و پلیس ۱۱۰
 • گشت زنی درمحدوده ماموریتی به منظور پیشگیری از سرقت
 •  همکاری با مسئولین ومعتمدین محل در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه وهوشیاری لازم دراین‌ خصوص
 • زیر نظر قراردادن افراد ناشناس وهماهنگی با عوامل انتظامی محل به منظور جلوگیری از تعرضات افراد شرور و مزاحمین نوامیس مردم
 • حفظ امنیت اجتماعی در شرکت هایی که ارباب رجوع زیادی دارند
 • مراقبت از شرکت‌ها و موسسات خصوصی و دولتی
 • حفاظت و مراقبت اماکن عمومی مانند بوستان‌ها، فرهنگ‌ سراها، تفریحگاه‌ها و نمایشگاه‌ها
 • حفاظت و مراقبت از اماکن درمانی و مذهبی و هنری و سایر فعالیت‌های مرتبط …
 • نگهبانان مجهز به تجهیزات لازم، شوکر، گاز اشک آور و مجوز های لازم برای حمل و استفاده این سلاح ها می باشند.

GIF Presentation1 still tmp - نگهبان محله، چرا و چگونه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *